`testimo
Motoryzacja
Zadbaj o swoje zdrowie. Zainwestuj w kurtki motocyklowe

Nie wystarczą tylko dobre umiejętności jakimi możemy dysponować przy kierowaniu motocyklem. Należy pamiętać, że w razie wypadku to właśnie motocyklista cierpi najbardziej. Przy większej prędkości, może to doprowadzić do kalectwa lub utraty życia jeśli nie zainwestowano wcześniej w odpowiednie środki ochrony. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni strój.

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze

Rękawice, kaski, kurtki motocyklowe, a także buty przeznaczone do jazdy na tym środku transportu nie gwarantują tylko wyglądu twardziela. Tu przede wszystkim chodzi o to, żeby zwiększyć szanse na to, że z tego motocykla zsiądziemy cali i zdrowi. Nie mając takiej ochrony, nawet przy najdrobniejszym wypadku – od razu można się przekonać jak bardzo szorstki jest asfalt i przy dobrym szczęściu nie zobaczyć jak wyglądają mięśnie czy kości od środka. Wielu już śmiałków doświadczyło dosłownie na własnej skórze co to znaczy upadek czy wypadek na motocyklu bez odpowiedniej ochrony, niestety często ich pasażerowie również. Pamiętać należy szczególnie o tym, że osoba, która jedzie z tyłu powierza motocykliście nie tylko swoje zdrowie, ale i życie, zatem także potrzebuje odpowiedniego ubioru.

Jak wybrać odpowiednią kurtkę?

Dobra, profesjonalnie wykonana kurtka chroni nie tylko przed wiatrem czy deszczem, ale także absorbuje upadek, niweluje wszelkie zdarcia, chroni przed kamieniami wydobywającymi się z kół innych pojazdów czy nawet owadami, które podczas jazdy po prostu w nas trafiają, wbrew pozorom nie zawsze to jest bezpieczne doświadczenie. Nie musi to być klasyczna skóra, aktualnie są też do wyboru kurtki motocyklowe z materiału tekstylnego. Należy tylko dobrać odpowiednio dopasowany rozmiar oraz pamiętać o zestawie ochraniaczy na barki, kręgosłup i łokci, a także obojczyków. Nie należy się przejmować kwestiami termicznymi – kurtki są tak skonstruowane by nawet przy upale w środku lata czy jesiennym lub wiosennym deszczem czuć się komfortowo. Jest to dość kosztowna inwestycja, ale czy zdrowie i jego bezpieczeństwo ma jakąkolwiek szacowaną wartość? Warto zainwestować raz, niż potem żałować całe życie.

About the author

Related Post