`testimo
Ubezpieczenia
Ubezpieczenia OC Ruda Śląska mogą się od siebie różnić pewnymi elementami

Każdy kierowca wie, że po zakupie samochodu musi również wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli w skrócie OC. Jego działanie jest ustalone ustawą i ma za zadanie chronić osoby poszkodowane przez kierowcę, aby mogły na pewno otrzymać odszkodowanie. Jest jednak kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę, bo mogą się od siebie różnić.

Różna cena zależy od towarzystw ubezpieczeniowych

Przede wszystkim warto spojrzeć na cenę. Okazuje się boję, że w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych cena ubezpieczenia OC Ruda Śląska może się znacznie różnić. Podstawa wyliczana jest bowiem zawsze tak samo, na podstawie informacji o samochodzie, na jaki będzie wystawione ubezpieczenie. Ustawowe są również zniżki dotyczące bezszkodowej jazdy samochodem. Każdego roku od momentu zarejestrowania na siebie pierwszego samochodu (może być to współwłasność) liczone są zniżki, jeśli nie spowodowało się żadnego zdarzenia. Maksymalna wartość zniżek wynosi 60 procent. Kolejne zniżki oraz zwyżki zależą już tylko od towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie reguluje już tego bowiem ustawa. Dlatego ceny mogą się od siebie różnić.

Dodatkowe usługi wchodzące w pakiet

To, czym towarzystwa ubezpieczeniowe chcą do siebie przyciągnąć, to również dodatkowe usługi, które mogą wejść w pakiet ubezpieczenia OC Ruda Śląska. Dlatego warto je również dokładnie sprawdzić. Przede wszystkim, najczęściej dodawanym jest assistance, a przynajmniej holowanie z miejsca zdarzenia. Najczęściej jest to określone dokładnie, do ilu kilometrów nam przysługuje, więc warto sprawdzić również to. Poza tym możemy mieć możliwość drobnych napraw samochodu na miejscu do określonej kwoty lub dowozu do domu lub nawet noclegu w hotelu, w przypadku dalszej odległości. Zdarza się nawet, że w ramach tego ubezpieczenia mamy zapewnione leczenie dla zwierzęcia, jeśli w czasie wypadku stanie mu się krzywda.

Pewnych rzeczy nie zmienimy

Standardowe są warunki ubezpieczenia, kwoty na które samochód jest ubezpieczony i wszelkie odstępstwa. Dlatego przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na cenę, dodatkowe usługi, a także to, czy towarzystwo ubezpieczeniowe ma dobrą renomę. Dzięki temu będziemy mogli łatwo otrzymać odszkodowanie w ramach bezpośredniej likwidacji szkody, jeśli to my będziemy poszkodowani w wyniku wypadku lub stłuczki spowodowanej przez innego kierowcę.

About the author

Related Post