`testimo
Ubezpieczenia
Ubezpieczenia OC Kraków: na co warto zwracać uwagę przy jego zakupie?

Każdy kierowca, który posiada własny samochód ma wykupione na niego ubezpieczenie. Wielu z nich jednak wybiera pierwszą lepszą ofertę, aby tylko mieć obowiązkowe OC. Warto się jednak bardziej zastanowić i przejrzeć możliwe opcje. Przedstawiamy, na co warto zwracać przy wyborze, a co nie jest istotne.

Pewne rzeczy są niezmienne, niezależnie od firmy

Są takie rzeczy, jeśli chodzi o OC, które się nie zmieniają, niezależnie od tego, z jakiej firmy wykupimy polisę. Są to między innymi warunki ubezpieczenia. Te ustala bowiem ustawa, która weszła w życie w 2003 roku. Szczegółowo określa, jakie są prawa i obowiązki ubezpieczeniowego, jakie są wyłączenia, a także do jakiej kwoty zostanie wypłacone odszkodowanie. W przypadku bowiem szkód osobowych, kwota ta może wynosić maksymalnie pięć milionów euro. Jeśli chodzi o szkody na mieniu jest to równowartość miliona euro. Niezależnie od tego, gdzie kupujemy ubezpieczenia OC Kraków nie zadziałają one w przypadku na przykład katastrofy środowiskowej czy spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Zwróćmy uwagę przede wszystkim na cenę

Na co na pewno warto zwrócić uwagę, skoro nie muszą nas interesować warunki, to cena. Zależy ona bowiem od wielu czynników. Przede wszystkim podstawa wyliczana jest poprzez dane z samochodu, czyli jego markę, model, pojemność silnika i rocznik. Ustawowe są również zniżki, które przysługują za bezszkodową jazdę. Poza tym są jeszcze inne możliwe zwyżki i zniżki, które zależą jednak tylko od regulaminu towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego warto przeglądać dokładnie dostępne oferty, aby później nie okazało się, że za to samo płacimy dużo większe pieniądze, co nie przynosi nam żadnych korzyści, a tylko na tym tracimy.

Dodatkowe usługi mogą zachęcić do polisy

Ostatnim czynnikiem, który może się zmieniać, jeśli chodzi o polisy ubezpieczeniowe to dodatkowe usługi dodawane do niej. Przede wszystkim są to usługi związane z assistance, jak na przykład holowanie, czyli naprawa samochodu do jakiejś kwoty na miejscu. Poza tym możemy mieć zapewniony dowóz do domu, hotel czy nawet ubezpieczenie dla przewożonego zwierzaka. Zdarza się również, że zaoferują nam możliwość konsultacji prawnych z miejsca zdarzenia, choć wciąż ta opcja jest najmniej popularna. Bardzo często natomiast ubezpieczenia OC Kraków sprzedawane są dodatkowe z darmową zieloną kartą na przejazdy za granicą.

About the author

Related Post