`testimo
biznes
Program Szef i inne programy, które warto zainstalować w firmie

Jesteś właścicielem firmy? W takim razie na pewno szukasz jakiegoś dobrego programu, który sprawdzi się w Twoim biurze. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, na jakie rozwiązania warto stawiać.

W dzisiejszych czasach bez dobrego programu ani rusz

W dzisiejszych czasach, w których skomputeryzowanie społeczeństwa widoczne jest na każdym kroku, niemal każde stanowisko pracy wymaga od nas wykorzystania komputera. Wraz z nim w czasie naszej pracy pojawia się pewna problematyczna kwestia – jakie rzeczy możemy instalować na tym komputerze, żeby nie tyle nie wzbudzić podejrzeń szefa o robieniu rzeczy niezwiązanych z pracą, o ile po prostu nie sprawić, że będzie na nas krzywo patrzeć. Wszystko zatem kręci się wokół tego, jaki program Szef będzie w stanie tolerować, a jakiego widok przyprawi go o drgawki.

Jaki program jest odpowiedni dla Twojej firmy?

Jak jednak dowiedzieć się, co wywoła którykolwiek z tych efektów? Przede wszystkim kluczową rzeczą jest tutaj poznanie samego szefa i środowiska, w którym pracujemy. Błędem byłoby instalowanie „swoich” programów już pierwszego dnia naszej pracy – mogłoby to zostać uznane za poczucie zbyt dużej swobody, a poza tym bezczelność. Co innego, jeśli w firmie pobędziemy już dłuższy czas – wtedy sami będziemy w stanie określić, czy zainstalowanie danego programu będzie dla nas bezpieczne.

Postaw na program z Twojej branży

Nie pozostawia wątpliwości fakt, że w dowolnym momencie powinniśmy móc zainstalować programy bezpośrednio związane z wykonywanym przez nas zawodem, np: w branży gastronomicznej popularny jest program Szef. Wtedy zawsze mamy usprawiedliwienie – w końcu tych programów używamy w naszej codziennej pracy i nie pozostawia żadnych wątpliwości fakt, że po prostu ich potrzebujemy. Uważać powinniśmy z kolei na programy o dwuznacznym użyciu, które mogą służyć zarówno do wykonywanej przez nas pracy, ale też do innych celów. Nigdy bowiem nie wiadomo, za co uzna je nasz szef.

Programy, które sprawdzą się w każdej firmie

Naturalnie rzecz biorąc istnieją programy, które będzie tolerował niemal każdy szef, niezależnie od tego, na czym polegać będzie nasza praca. Do tego typu programów należy z pewnością pakiet Office (lub też jego alternatywa) czy też podstawowe narzędzia do otwierania obrazów, bądź też odczytywania określonego rodzaju pliku. Instalując je mamy niemal stuprocentową pewność, że szef nie będzie miał żadnych przeciwwskazań co do tego. Do wszystkiego należy zatem podchodzić logicznie.

About the author

Related Post