`testimo
Motoryzacja
Najtańsze OC Gliwice: dlaczego potrzebne jest ubezpieczenie samochodu?

To, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, gdy posiadamy samochód, jest dobrze wiadome wszystkim. Niektórzy uważają, że przepis ten nie ma sensu, a jednak posiadanie ubezpieczenia ratuje nasze finanse w wielu sytuacjach. Nie warto zatem uchylać się od jego zakupu.

Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na drodze

Tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, co wydarzy się na drodze. Jest tyle nieprzewidzianych sytuacji, że możemy mieć sami spowodować jakiś wypadek lub nawet stłuczkę, choć jesteśmy świetnymi kierowcami i czujemy się pewnie za kierownicą. Jeżeli ktoś spowoduje wypadek z naszym udziałem, a my mamy choćby najtańsze OC Gliwice, wtedy otrzymujemy odszkodowanie i możemy naprawić auto z polisy sprawcy. Jeśli nie posiadamy OC, również możemy naprawić auto, ale prawdopodobieństwo, że o naszym braku ubezpieczenia dowie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny znacznie wzrasta. A oni dają bardzo wysokie kary za takie zaniedbania.

Spowodowaliśmy stłuczkę? Będzie nas to słono kosztować

Jeżeli nie mamy kupionego ubezpieczenia, a spowodowaliśmy stłuczkę na drodze, musimy wtedy zapłacić za wszystkie szkody z własnej kieszeni. Ochrona kierowców, osób i mienia poszkodowanych przez nas w zdarzeniu sprawia, że będą oni mieli wypłacone odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ten jednak po tej wypłaci będzie żądał od nas spłaty całej kwoty, która w większości przypadków jest niemała i może wpędzić nas w długi nawet na całe życie. Co więcej, nie ominie nas też wysoka kara finansowa, którą UFG daje kierowcom, którzy nie posiadają OC dla swojego samochodu.

Wysokie kary za brak ważnego ubezpieczenia

Nie trzeba brać udziału w zdarzeniu lub zostać zatrzymanym na kontrolę przez policję, żeby otrzymać karę od UFG za brak ważnego OC. Fundusz ma bowiem dostęp do wszystkich ubezpieczeń i szybko wyłapuje pojazdy, które nie zostały wyrejestrowane, a nie posiadają ważnego OC. Nawet jeśli auto stoi w garażu i nikt nim nie jeździ, musi mieć choćby najtańsze OC Gliwice. Kary finansowe za jego brak sięgają nawet kwot do kilku tysięcy, w zależności od tego, jak długo samochód miał przerwę w ubezpieczeniu i jaki dokładnie to pojazd (czy osobowy, ciężarówka, a może motor).

About the author

Related Post