`testimo
Kredyty
Leasing auta Kraków pozwoli ci na posiadanie swojego, nowego samochodu

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo uzbierać gotówkę, aby kupić dla siebie nowy samochód. Istnieją jednak różne opcje, aby można było sobie na to pozwolić. Najczęściej wykorzystuje się do tego kredyty i leasing. Co ważne, na ten drugi mogą sobie pozwolić nie tylko firmy, ale również osoby prywatne.

Dla kogo, jakie finansowanie?

Wiele osób uważa, że jeśli chodzi o kredyty to są one dedykowane głównie osobom prywatnym, natomiast leasing tworzony jest z myślą o firmach. Tak jednak w praktyce nie jest, ponieważ obie te opcje mogą zostać wybrane zarówno przez firmy, jak i przez każdego osobno. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, która opcja będzie w naszym przypadku najlepsza, żeby nie okazało się, że leasing auta Kraków jest dla nas tańszy, ale nie decydujemy się na niego, bo wydaje nam się, że kredyt jest lepszy itp. Najlepiej skontaktować się w tym temacie z doradcą, który dokładnie sprawdzi, jakie opcje będą dla nas najlepsze i co może nam zaoferować. Dzięki kancelariom finansowym dostępnym w różnych miastach, możemy dokładnie poznać, jakie mamy możliwości, a specjalnie do tego przeszkoleni pracownicy, będą nam doradzać, tak abyśmy mieli najkorzystniejsze opcje.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać samochód?

Tak naprawdę często wybierany jest leasing auta Kraków, ponieważ jest on dużo łatwiejszy do przeprowadzenia. Potrzebujemy mniej dokumentów i szybciej otrzymujemy decyzję. Jeśli chodzi o kredyt, to trzeba zebrać więcej dokumentacji i dokładnie przedstawić swoje zarobki lub przychody firmy, aby bank w ogóle zechciał z nami rozmawiać. Z leasingiem jest zazwyczaj łatwiej, co jest też bardzo ważne dla przedsiębiorców, kwotę raty leasingowej mogą sobie odliczać od podatku. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu oszczędza się dodatkowo pieniądze. Co oczywiście nie oznacza, że nie będziemy w ogóle płacić raty. Po prostu zapłacimy później mniejszy podatek od naszych przychodów, co wiąże się z oszczędnościami. W przypadku kredytu po spłacie ostatniej raty stajemy się właścicielem samochodu. Jeżeli wzięliśmy go w leasing, to następuje tzw. wykupienie samochodu, za określoną na samym początku kwotę. Możemy go wykupić lub po prostu zakończyć leasing i wziąć następny.

About the author