`testimo
Ubezpieczenia
Ja wybierać najtańsze OC Kraków?

Wybór ubezpieczenia nie jest wcale taką łatwą sprawą. Należy wziąć pod uwagę wiele elementów, by nie przepłacać, a równocześnie nie wydać majątku na polisę. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Jeśli musisz wkrótce zainwestować w OC, przeczytaj nasz miniporadnik.

Porównuj oferty, nie przedłużaj polisy automatycznie

Konkurencja na rynku jest wprost ogromna. Dobrze więc zwrócić uwagę na to co firmy mają do zaproponowania. Tymczasem wielu z nas przedłuża polisę automatycznie. Otrzymują kwitek do zapłaty od dotychczasowego ubezpieczyciel, robią przelew i sprawa jest załatwiona. Z pozoru wydaje się to bardzo proste. Szybko można mieć jeden problem z głowy. Choć z pewnością jest to bardzo łatwe i wymaga minimum zaangażowania, to nie jest do końca dobrym pomysłem. Konkurencja jest tak duża, że może się okazać, że przepłacimy. Czasem różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą wynieść kilkadziesiąt złotych, a jeśli zdecydujemy się na pełny pakiet może się okazać, że dopłacamy nawet kilkaset złotych. Z tego właśnie powodu dobrze jest się rozeznać w rynku. W ten sposób można dużo zyskać i to dosłownie. Można to zrobić na własną rękę, rozmawiając z konsultantami i porównując otrzymane oferty, ale z drugiej strony stracimy na to mnóstwo czasu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z multiagencji, czyli firmy, która w jednym miejscu przedstawia oferty wielu ubezpieczycieli. Dzięki temu łatwo można dobrać najkorzystniejszą propozycje i nie przepłacać. Agent ubezpieczeniowym ze sporym doświadczeniem będzie w stanie szybko zestawić różne propozycje i wyjaśnić nam wszelkie zawile kwestie. W ten sposób otrzymamy spersonalizowana umowę, dokładnie odpasowana do naszych potrzeb. To zdecydowanie najlepszy sposób na najtańsze OC Kraków.

W pakiecie taniej

Większość osób kupuje jedynie podstawową polisę OC, która jest obowiązkowa. Tymczasem warto zastanowić się nad tym, by zainwestować nieco więcej. Wprawdzie najtańsze OC Kraków to konieczność, ale dobrze jest je poszerzyć o NNW i Assisatance. Dobrym rozwiązaniem jest też AC, które stanowi ogromną pomoc w razie wypadku lub kolizji. Niezależnie bowiem z czyjej winy doszło do nieprzyjemnego w skutkach zdarzenia drogowego tak czy siak będzie można liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. Może się wydawać, że tego typu usługi są dość drogie, jednak bardzo często można spotkać promocje. Okazuje się często, że warto stawiać na kompleksowość. W ten sposób można wiele zyskać. Ubezpieczyciele chcą sprzedawać jak najwięcej usług, toteż decydując się na pełną polisę z reguły otrzymujemy bardzo korzystną cenę.

About the author

Related Post