`testimo
Gastronomia
Czym jest program do zamówień?

Działalność gastronomiczna współcześnie nie jest w stanie istnieć bez obecności w Internecie oraz social media. Bez zintegrowanego systemu zamawiania, rezerwacji miejsc oraz zgłaszania zastrzeżeń nie da się prowadzić konkurencyjnego biznesu. Świadomość znaczenia Internetu i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie prowadzenia działalności gastronomicznej pomaga w poradzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami w ramach rynków konsumenckich. Warto się dowiedzieć, czym jest program do zamówień i jakie korzyści wynikają z jego zastosowania w swojej firmie?

Strona internetowa restauracji

Jest to obecnie element „must-be” każdej poważnej restauracji, która poważnie myśli o wejście na trudny rynek gastronomiczny. Klienci poszukują przede wszystkim restauracji w internecie i dzięki zastosowaniu atrakcyjnej wizualnie strony możliwe jest przyciągnięcie ich uwagi oraz zainteresowanie ofertą. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej, szczególnie w kierunku urządzeń mobilnych, z których bardzo często korzystają użytkownicy w celu poszukiwania jedzenia na zamówienie lub rezerwacji stolika w lokalu gastronomicznym.
Oprócz klasycznej witryny trzeba również zadbać o obecność w mediach społecznościowych. Rozwiązań jest bardzo wiele i świadome zarządzanie fan page’em, zdobywanie większych zasięgów i zachęcanie klientów specjalnymi ofertami potrafi naprawdę znacząco podnieść obroty.

Jak to jest z zamówieniami?

Obecnie w internecie znajduje się wiele platform pozwalających na zamówienie posiłku. Platformy te zintegrowane są z własnymi systemami dostaw lub też dostawcami współpracującymi bezpośrednio z określonymi lokalami. Wygodny system zamawiania, opcje tracking’u GPS dostawcy oraz przybliżone informacje na temat godziny dostawy to bardzo cenione przez klientów rozwiązania. Kto jednak powiedział, iż konieczne jest korzystanie z zewnętrznych platform do zamawiania, gdy to klienci na znacznie lepszych warunkach mogą skorzystać z bezpośrednich zamówień na stronie internetowej danego lokalu gastronomicznego. Zachętą mogą się okazać specjalne ceny dla użytkowników „macierzystej” witryny internetowej oraz okresowe zniżki.

Wdrożenie systemu do zamówień w swojej restauracji jest niezwykle proste. Konieczne jest jedynie dysponowanie komputerem, drukarką fiskalną oraz dostępem do Internetu. System sprzedażowy oferuje moduł HTML do integracji ze stroną internetową lokalu. Wystarczy przygotować menu w ramach aplikacji obsługującej restaurację, a następnie gotowy szablon przekopiować na stronę internetową. Wszystkie dania zostaną skategoryzowane, opatrzone zdjęciami, opisami i odnośnikiem do zamówień z aktualną ceną produktu, czasem dostawy oraz jej koszem. Jest to niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie. Informacje z systemu zamówień od razu trafiają do kuchni oraz dostawców, co pozwala na lepszą integrację działań i istotne przyśpieszenie czasu od momentu zamówienia posiłku przez klienta, aż do jego otrzymania. Informacje o zamówieniu od razu trafiają na komputer w restauracji, a moduł obsługi płatności mobilnych pozwala na opłacenie zamówienia z góry!

Ile kosztuje wdrożenie?

Wdrożenie technologii, jak program do zamówień jest niesamowicie proste i szybkie. Wystarczy zakup jednego, dwóch komputerów i dostęp do Internetu. Zintegrowanie systemu zamówień z bramką sms oraz dedykowanymi aplikacjami pozwala dostawcom otrzymywać bieżące informacje na temat oczekujących i realizowanych dostaw jedzenia.

Atutem własnego systemu obsługi zamówień i płatności jest przede wszystkim niezależność, brak narzuconych przez zewnętrzne podmioty rozwiązań oraz możliwość dowolnego kreowania polityki cenowej lokalu. Koszt miesięcznej obsługi nie powinien przekraczać około 200 złotych, a sprzęt można zakupić drogą leasingu lub innych opcji finansowania.

Dzięki zintegrowaniu systemu zamówień ze stroną internetową oraz Fanpage’em w mediach społecznościowych można efektywnie omijać zewnętrzne firmy obsługujące dostawę oraz proces zamówień.

Rozwiązania dla menadżerów

Każdy z menadżerów może na bieżąco uzyskiwać potrzebne informacje na temat aktualnych obrotów, liczby zamówień, najpopularniejszych dań, średniego czasu dostawy etc. Wszystkie informacje dostępne są na komputerach i urządzeniach mobilnych, co powala z każdego miejsca efektywnie zarządzać restauracją. Informatyzacja i specjalistyczny program do zamówień pozwalają jeszcze skuteczniej dbać o każdy aspekt obsługi klienta, świadome kształtowanie polityki cenowej i rozwijanie konceptu oraz oferty własnej restauracji!

About the author

Related Post