`testimo
Zdrowie
Na czym polega skleroterapia?

Zabieg ten określany jest przez lekarzy jako bezpieczny i skuteczny. Zapewne dlatego jego popularność nie maleje. Wręcz przeciwnie, z czasem więcej osób z niego korzysta. Dzieje się tak, ponieważ problemy z układem krążenia, między innymi z żyłami, stają się udziałem coraz większego odsetka społeczeństwa. Zobacz, na czym polega zabieg i czemu jest on tak popularny.

Na czym polega skleroterapia?

Nieprawidłowy tryb życia szkodzi, a po pewnym czasie trzeba ponieść także konsekwencje zaniedbywania swojego zdrowia. Konieczna może okazać się właśnie skleroterapia. Polega ona na wstrzyknięciu do żył substancji chemicznej, która podrażnia ich ściany, wywołując stan zapalny. Na szczęście poprzez zastosowanie dodatkowego ucisku jest to zjawisko kontrolowane. Niektórzy lekarze określają skleroterapię jako alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Jednak na ogół jest ona przeprowadzana wówczas, kiedy operacja z różnych względów jest niemożliwa do przeprowadzenia lub istnieją względem niej poważne przeciwwskazania. Pacjent ma oczywiście prawo wybrać taką metodę leczenia, ale wówczas musi zostać poinformowany o wszelkich potencjalnych skutkach takiego działania. Niektórych one zniechęcają.

Popularny zabieg

Jednak skleroterapia wciąż przeprowadzana jest często. Wielu pacjentów ją chwali, a do tego podkreślają, że zabieg ten bardzo zmienił ich życie. Żylaki i pajęczaki przeszkadzają głównie kobietom, które do swojego wyglądu przykładają dużą wagę. Dlatego właśnie to im najczęściej zależy na przeprowadzeniu możliwie bezinwazyjnego leczenia. Oczywiście trzeba tu uzbroić się w cierpliwość, ale efekty są często spektakularne. Na nowo można cieszyć się gładką skórą, co w przypadku pań oznacza głównie zamianę spodni na spódnice i sukienki. Wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się sporym zainteresowaniem. W obecnych czasach wygląd ma niespotykane znaczenie, o czym świadczą chociażby kolejki mężczyzn do gabinetów kosmetologów i kosmetyczek. Na wielu stanowiskach odpowiednia prezencja jest wręcz niezbędna, choć niektórzy dbają o siebie głównie przez wzgląd na własne dobro i swoje osobiste samopoczucie.

About the author

Related Post