`testimo
Ubezpieczenia
Czym mogą się od siebie różnić ubezpieczenia OC w Rudzie Śląskiej?

Mogłoby się wydawać, że skoro ubezpieczenia komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej są obowiązkowe i uwarunkowane ustawowo, to obojętnie gdzie go nie kupimy, to przysługiwać nam będzie to samo. Okazuje się jednak, że warto przyjrzeć się kilku kwestiom.

Cena zależna od kilku czynników

Przede wszystkim warto się przyjrzeć cenie, bo jest ona zależna od kilku czynników. Podstawa zawsze wyliczana jest na podstawie danych związanych z samochodem, ubezpieczalnie biorą pod uwagę jego markę, model, rocznik oraz pojemność silnika. Następnie cena zależy od przyznanych zniżek i zwyżek na ubezpieczenia OC w Rudzie Śląskiej. Ustawowo kierowcom przysługują zniżki za bezszkodową jazdę, które wzrastają z każdym rokiem posiadania samochodu i niespowodowania zdarzenia na drodze i maksymalnie mogą wynieść 60 procent. Poza tym możemy dostać dodatkowe zniżki albo zwyżki, które zależą już od wewnętrznego regulaminu danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Co możemy otrzymać dodatkowo?

W ramach ubezpieczenia OC Ruda Śląska możemy otrzymać dodatkowe usługi, które mogą się nam bardzo przydać w momencie, gdy będziemy uczestnikami zdarzenia. Wśród nich na pewno najcenniejszy jest pakiet assistance i może on mieć różne warianty. Na co warto zwrócić uwagę to do ilu kilometrów przysługuje nam holowanie, a do ilu laweta, czy jest możliwość zrobienia drobnej naprawy na miejscu lub czy przysługuje nam nocleg, gdy jesteśmy daleko od domu. Poza tym warto mieć w pakiecie auto zastępcze. A dodatkowo możemy się spotkać z ubezpieczeniem dla bagażu lub zwierząt.

Na co nie warto zwracać uwagi?

To na co nie mamy wpływu ani my, ani nasz ubezpieczyciel to przede wszystkim warunki ubezpieczenia. Te bowiem ustalone są z góry przez ustawę dotyczącą obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Wyłączenia więc będą jednakowe w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, dlatego niezależnie od tego, które wybierzemy i tak w tych samych sytuacjach ubezpieczenie nie będzie obowiązywać. Tak samo suma odszkodowania jest stała dla wszystkich. Maksymalne odszkodowanie przy pokrzywdzonych osobach wynosi 5 milionów euro, jeśli mówimy o stratach na mieniu suma ta wynosi milion euro. Oczywiście wysokość odszkodowania wypłacanego zależy od tego, jak zostaną ocenione przez ubezpieczyciela szkody, jednak na pewno nie wypłaci większej kwoty niż podane wyżej.

About the author

Related Post