`testimo
Finanse
Branża turystyczna, a program do obsługi małego hotelu

Branża turystyczna jest bardzo ciekawa. Znalezienie tam pracy należy do marzeń wielu z nas. Może zainteresować nas na przykład posada w hotelu – w tym wypadku musimy dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zdobyć wiele informacji, na przykład o tym jakiego rodzaju program do obsługi małego hotelu jest tam stosowany. Gdzie jeszcze można szukać?

Jakie cechy musisz posiadać chcąc pracować w biurze podróży?

Praca w biurze podróży jest bardzo popularna. Będziesz tu jednak mieć do czynienia z różnego rodzaju zadaniami. Musisz przygotować się na bardzo długie rozmowy z klientami. Przydatne będą więc umiejętności negocjacji oraz otwartość na ludzi. Będziesz również potrzebował dobrze rozwiniętych umiejętności organizacyjnych. Plusem będzie dobra pamięć i szybkość zapamiętywania faktów – będziesz musiał bardzo sprawnie orientować się w aktualnej ofercie, aby udzielić klientom rzetelnych informacji.

Gdzie szukać ofert?

Możesz zacząć od przejścia się do hoteli i biur podróży, żeby zostawić tam swoje CV i dowiedzieć się, czy aktualnie są jakieś oferty pracy. Bardzo ważne jest oczywiście śledzenie ogłoszeń na bieżąco. Wiele z nich znajdziesz w Internecie. Postaraj się wybrać kilka najlepszych stron z ofertami pracy i przeglądać je jak najczęściej – ogłoszenia pojawiają się niemal cały czas. Śledź również lokalne gazety, szczególnie, jeżeli mieszkasz w niewielkiej miejscowości. Może to być Twoje główne źródło informacji.

Dobrze przygotuj się do rozmowy

Gdziekolwiek chcesz pracować, pamiętaj, że to rozmowa z potencjalnym pracodawcą będzie czynnikiem decydującym. Jeśli chcesz zdobyć posadę w biurze podróży, postaraj się wcześniej zapoznać dokładnie z ich ofertą i zabłyśnij jako osoba kompetentna i zainteresowana swoją pracą. Jeżeli aplikujesz o pracę w hotelu, możesz na przykład dowiedzieć się jaki program do obsługi małego hotelu jest przez nich używany. Być może program do obsługi małego hotelu ma też swoją darmową wersję do ściągnięcia z Internetu, dzięki czemu będziesz mógł sam ją sobie zainstalować i na rozmowie zademonstrować znajomość programu. Będzie to z pewnością dużym plusem.

About the author

Related Post