`testimo
Zdrowie
Botox w medycynie. Czy cena botoxu jest wysoka?

Co to właściwie jest botox? Często słyszymy tę nazwę, która została spopularyzowana przez media plotkarskie oraz seriale telewizyjne. Czy powinniśmy się bać na samą myśl o tej substancji? Do czego służy i jakie ma właściwości?

Co to jest botox?

Botox to potoczna nazwa toksyny botulinowej. Innym określeniem tej substancji jest tak zwany jad kiełbasiany. W swojej istocie jad kiełbasiany jest bardzo trującą substancją, której działanie polega na połączeniu się z płytką nerwowo mięśniową wywołując porażenie mięśni. Świadectwem na to jak groźna jest to toksyna może stanowić fakt, iż była wykorzystywana do produkcji broni biologicznej przez takie państwa jak Japonia, Wielka Brytania, Kanada, Stany Zjednoczone oraz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich w okresie zimnej wojny. Nie ma jednoznacznych dowodów, że botulina była kiedykolwiek użyta w trakcie konfliktów zbrojnych, jednak na odnotowanie zasługuje fakt iż na początku lat 90 XX pewna grupa terrorystyczna w Japonii zdołała stworzyć pewną ilość trującego gazu. Doszło nawet do rozpylenia nad terenem Tokio, jednak na szczęście użyto złego szczepu bakterii przez co toksyna okazała się zbyt słaba, aby zagrozić populacji stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.

Toksyna, która w małych ilościach ma właściwości lecznicze

Toksyna botulinowa może w małych ilościach wykazuje również pewne właściwości lecznicze. W wyniku eksperymentów i badań okazuje się, że można używać jej do leczenia na przykład zeza. Substancja znalazła również zastosowanie w medycynie estetycznej, gdzie możemy mówić już o popularnym botoxie. Używana jest do powiększania ust lub niwelowania efektów starzenia. Wstrzykiwany w określone miejsce pod skórą usuwa zmarszczki i ujędrnia skórę. Jaka jest cena botoxu
? Zasadniczo sama jednostka substancji nie ma wygórowanej ceny i waha się w okolicach kilkudziesięciu złotych za jednostkę. Dużo droższy jest sam zabieg wstrzyknięcia botoksu w interesujące nas miejsce. Tutaj nie warto oszczędzać, gdyż udanie się do niewykwalifikowanej osoby w tym zakresie może mieć opłakane skutki i po takim tanim zabiegu możemy już nigdy nie przypominać siebie. Dlatego też przy wyborze kliniki cena botoxu nie powinna odgrywać kluczowej roli.

About the author

Related Post