`testimo
Budowlanka
Biuro rachunkowe w Gliwicach – pozwól profesjonalistom zająć się Twoimi finansami

Biuro rachunkowe to często pierwsze miejsce, do którego kierujemy swe kroki w przypadku otwarcia działalności gospodarczej. Nikt tak jak profesjonalista nie zajmie się naszymi finansami. Poszukiwania biura rachunkowego często stanowią bardzo żmudny proces. W miastach taki jak np. Gliwice, biur znajduje się bardzo dużo, dlatego też wybranie jednego (tego najlepszego) jest bardzo trudne. Przed wyborem biura rachunkowego, warto zapoznać się z ogólną ofertą biur rachunkowych. Zobacz, jak wybrać idealne biuro rachunkowe.
http://ksiegowy.gliwice.pl/

Czym jest biuro rachunkowe?

Według definicji biuro rachunkowe to nic innego jak podmiot gospodarczy, który świadczy swoje usługi nie tylko osobom indywidualnym, ale również innym podmiotom gospodarczym (np. przedsiębiorstwom, instytucjom). Ze względu na podpisaną umowę prawną ciążą nad nim obowiązki wykonywania zadań dotyczących rachunkowości, problemów kadrowych i innych zadań zleconych w postanowieniu.

W biurze rachunkowym najczęściej pracują osoby, które ukończyły studia lub szkolenia związane z szeroko pojętą ekonomią, rachunkowością oraz dziedzinami pokrewnymi. Biuro rachunkowe Gliwice wśród szeregu swoich pracowników posiada, nie tylko księgowe, ale również osoby z tytułem mgr z kierunku zarządzania i marketingu oraz ekonomii.

Wybór biura rachunmkowego – na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem biura rachunkowego, warto nie tylko zapoznać się z wykształceniem jego personelu, ale również referencjami, które zostały wystawione przez innych aktualnych i byłych klientów. Zazwyczaj informacje tego typu znaleźć można w samym biurze (ewentualnie na jego stronie internetowej).

Jakiego, typu usługi może zaoferować biuro rachunkowe?

Jedną z głównych działalności każdego biura (w tym biura rachunkowego Gliwice) stanowi księgowość. Pod tym pojęciem znajdują się sprawy dotyczące:
1. Sporządzania rocznych zeznań podatkowych.
2. Tworzenia zeznań i raportów finansowych.
3. Prowadzenia listy (spisu) posiadanych przez firmę/ osobę indywidualną środków zarówno finansowych, jak i innego typu (cenne przedmioty, wyposażenie).
4. Tworzenia księgi przychodów i rozchodów.
5. Prowadzenia księgi rachunkowej (tzw. pełna księgowość, jest to najczęściej wybierana usługa w biurach rachunkowych).

Usługi kadrowo- płacowe również zlecone mogą być miejscu takiemu jak biuro rachunkowe Gliwice. Aspekty, którymi zajmą się pracownicy biura obejmują:
1. Sporządzanie listy płac (na podstawie wypracowanych godzin, premii itp.).
2. Rozliczanie umów cywilnoprawnych (np. umowa o dzieło, umowa zlecenie).
3. Pomoc w kontaktach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
4. Pomoc w organizowaniu szkoleń, konferencji itp.

Raporty, a także analizy nie tylko finansowe, także znajdują się w ofercie proponowanej przez biuro rachunkowe. Księgowej, czy innej osobie nas reprezentującej, zlecić można wykonanie analiz przeznaczonych np. dla GUS. Wnioski kredytowe i związane z różnego typu dofinansowaniami również nie mają przed pracownikami biura rachunkowego Gliwice tajemnic. Ich pomoc nieoceniona okazuje się w przypadku kontroli skarbowych, czy reprezentacji finansów klienta w czasie innego typu spotkań np. z różnego typu komisjami.

Biuro rachunkowe a usługi prawne

W kuluarach ponadto uważa się, że żadne biuro rachunkowe nie istnieje bez usług prawnych. Po części jest to prawda, dlatego też często biura rachunkowe wraz z kancelariami prawnymi tworzą spółki lub zawiązują słowne przymierze. W tym przypadku klient w pakiecie dostaje nie tylko usługi rachunkowe, ale również możliwość skorzystania z usług adwokackich. Jest to opcja bardzo wygodna i warta rozważenia.

Przedstawiona powyżej krótka charakterystyka miejsca jakim jest biuro rachunkowe, powinna choć trochę przybliżyć Państwu możliwy wybór powiernika własnych finansów. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji zwrócić uwagę warto również na:
1. Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.
2. Informacje pochodzące z Państwowej Inspekcji Pracy.
3. Opinie znajdujące się w Internecie, a także powielane przez inne osoby z branży.
4. Wygląd biura (rozgardiasz i chaos to nie najlepsze miejsce na powierzenie ciężko zarobionych pieniędzy).
5. Aktualnych klientów biura (część biur sama posiada na swoich tablicach informacyjnych dane dotyczące obsługiwanych podmiotów).
6. Ogólne podejście pracownika biura do potencjalnego klienta.

Przed podpisaniem umowy, przemyśl swoją decyzję

Wymienione powyżej fakty, wskazówki i informacje nie uchronią nas przed wyborem trefnego biura rachunkowego, ale choć trochę zminimalizują to ryzyko. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z biura polecanego przez innych. Ryzyko, że okaże się to nietrafiony wybór jest bardzo małe. Zazwyczaj małym biurom rachunkowym zależy na poleceniom, dlatego wykonują swoją pracę sumiennie i nie pobierają z tego tytułu dużych opłat. Często tego typu biura rachunkowe nie znajdują się w centrum miast, ale na ich obrzeżach (związane jest to m.in z wysokością opłat za czynsz).

Dobre biuro rachunkowe to skarb, którego nie można wypuszczać z ręki. Sprawna księgowa dokona cudów z nawet najbardziej pogmatwaną stertą papierów. Warto szukać swojego ideału i dążyć do jego rozpowszechniania. Niech każde biuro rachunkowe (tak jak np. biuro rachunkowe Gliwice) prowadzi przejrzysty rejestr swoich klientów, a wybór będzie jeszcze łatwiejszy.

About the author